De thuiskomst
Carol O'Connell

De thuiskomst


Bestel bij Bol.com


Oorspronkelijke titel:
Bone by bone (2008)
Vertaling: Frans van Delft

Oordeel:


ISBN: 9789026128165

Uitgever: De Kern | VBK

Verschenen: 2010
Pagina's: 382


Omschrijving:
Niemand weet wat er met de vijftienjarige Josh, een uiterst getalenteerd amateurfotograaf, is gebeurd. Twintig jaar later wordt zijn oudere broer Oren, een voormalig onderzoeker voor een elite-eenheid van het Amerikaanse leger teruggeroepen naar het ouderlijk huis. De gezondheid van zijn vader gaat achteruit. Op zijn eerste ochtend terug hoort hij een doffe dreun op de veranda. Als hij gaat kijken vindt hij een menselijk kaakbeen, het gebit nog intact. Josh komt eindelijk thuis... bot voor bot. Oren maakt gebruik van zijn professionele kennis en ervaring om het mysterie rondom Josh dood op te lossen. Zijn geboortedorp is bevolkt door wonderlijke mensen die allen zo hun geheimen hebben. Maar het grootste geheim werd bewaard door Josh, en alleen door dat te ontraadselen kan Oren de waarheid achterhalen rond het verschrikkelijke drama dat hen al twintig jaar achtervolgt.





Recensie:
VrouwenThrillers.nl (Cocky) op 16 oktober 2010:
Oren en Josh waren naar het bos gegaan. De eerste kwam er terug, de ander niet. Zelfs na onderzoek en het uitkammen van het bos heeft niemand hem kunnen vinden. Twintig jaar later keert Oren terug naar zijn ouderlijk huis. Evenals zijn broer Josh, bot voor bot. Oren zegt onschuldig te zijn, dit wordt bevestigd door de sherriff van Coventry. Oren moet tegen zijn wil voor hem werken, omdat hij de beste rechercheur van de militaire politie is. Als hij onderzoek doet, merkt hij op dat de bewoners van zijn dorp behoorlijk eigenaardig zijn. Ten goede en ten slechte van zijn onderzoek. Hij moet de geheimen zien te ontrafelen, totdat hij ontdekt dat het grootste geheim door zijn broer Josh mee het graf in is genomen.
Carol O’Connell heeft een mysterie neergezet dat bol staat van de geheimen. Door sommige vragen te beantwoorden, rijzen er nieuwe vragen, terwijl de spanning op blijft lopen. Dit boek is vlot geschreven en houdt je bezig. De schrijfster weet je steeds dieper het verhaal in te trekken. Het jammere aan dit verhaal vind ik het begin, waar de slechte relatie van Oren met zijn vader wordt neergezet. Hierdoor komt het verhaal wat moeilijk op gang en verderop in het boek blijkt het er eigenlijk helemaal niet toe te doen. Voor liefhebbers van Ruth Rendell en Patricia Cornwell is dit een must.
Oordeel:

Bezoekersreacties:

Geef je mening

Pas verschenen [Meer pas verschenen....]
Wat jij niet ziet

Wat jij niet ziet
Sarah Pinborough

De ijsvogel

De ijsvogel
Lineke Breukel

Belast verleden

Belast verleden
Patricia van der Broek

Gebroken

Gebroken
B.A. Paris

Zwart water

Zwart water
Dee Henderson

Het huwelijkspact

Het huwelijkspact
Michelle Richmond

Voor eens en altijd

Voor eens en altijd
Andreas Pflüger

Fataal

Fataal
Eva Burgers

Goede dochter

Goede dochter
Karin Slaughter

Het woud

Het woud
Nele Neuhaus