Perfecte resten
Helen Fields

Perfecte resten


Oorspronkelijke titel:
Perfect Remains (2017)

ISBN: 9789026346996

Uitgever: Ambo|Anthos

Verschenen: 2019

Pagina's: 416

Overige edities:

9789026347009
E-book


Omschrijving:
Op een afgelegen plek in de Schotse Hooglanden staat een lichaam in lichterlaaie. Al wat achterblijft om het slachtoffer te kunnen identificeren zijn tanden en een reepje stof. Tegelijkertijd schreeuwt een vrouw om hulp in een afgesloten kamer ergens in Edinburgh. Het is Luc Callanachs eerste werkdag bij de Schotse politie en hij krijgt direct een moordonderzoek toegewezen. Net vertrokken bij Interpol wil hij zich graag bewijzen bij zijn nieuwe team en directe collega Ava Turner. De moordenaar is een geduchte tegenstander die vakkundig zijn sporen weet uit te wissen. Het duurt niet lang tot er nog een vrouw wordt ontvoerd; Callanach begint een race tegen de klok om het slachtoffer te vinden voordat het te laat is. Maar het daadwerkelijke lot van de ontvoerde vrouwen is gruwelijker dan Luc ooit had kunnen vermoeden…



Extra informatie:
- 1e deel van de D.I. Callanach-serie





Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Jaimy op 3 november 2019:

Helen Fields studeerde rechten en werkte daarna meer dan tien jaar als advocaat in Londen. Tegenwoordig runt ze samen met haar echtgenoot een filmproductiemaatschappij, waar ze als scenarioschrijver en producer werkzaam is. Ze woont met haar gezin in Los Angeles. Perfecte resten is het eerste deel van een serie, met in de hoofdrollen Luc Callanach en Ava Turner.  

Luc Callanach verhuist van Frankrijk naar Schotland en gaat daar als inspecteur bij het plaatselijke politiekorps van Edinburgh werken. Hij heeft jarenlang in Frankrijk gewoond, zijn moederland, en daar onder andere bij de politie en bij Interpol gewerkt. Hij moest vertrekken daar en hij heeft zijn heil in Schotland gezocht, het geboorteland van zijn vader. Luc komt meteen op een spannende zaak terecht. Een aantal vermissingen en moorden houden de stad in hun greep en niets is daarin wat het lijkt. Met collega-inspecteur Ava Turner krijgt Luc al gauw een goede band. Ook zij zit op een spraakmakende zaak, waarin er een aantal baby's ter vondeling zijn gelegd. Luc en Ava laten af en toe hun blik op elkaars zaken vallen en dat geeft de lezer een goed inzicht in hun werkzaamheden. Ook lezen we hoofdstukken van Reginald King, de dader van de ontvoeringen en moorden die Luc onderzoekt. 

Het is heel verfrissend om een thriller eens op een andere manier te lezen. In plaats van er achter te komen wie de dader is, is deze voor de lezer meteen bekend. Toch is dit boek hierdoor zeker niet voorspelbaar. Je denkt te weten hoe Kings brein werkt en wat zijn volgende stap zal zijn, maar ook hier komen verassende plotwendingen in voor. 

Perfecte resten boeit van begin tot eind. Een zeer spannend en meeslepend verhaal dat vaak toch net iets anders draait dan dat er verwacht wordt. Het is een kat-en-muisspel tussen King en Callanach, die de lezer helemaal het verhaal inzuigt.
Bezoekersreacties:



Silvia v. Elzelingen (58) op 2 oktober 2019:
Luc Callanachs tweede werkdag bij de Schotse politie, begint direct met een moordonderzoek. Wandelaars hebben een brand gezien in de Schotse Hooglanden en de gealarmeerde politie stuit op een verbrand lichaam. Er is niet veel meer overgebleven om het lichaam te identificeren, alleen een reepje stof met wat tanden. Net vertrokken bij Interpol wil Callanach zich bewijzen voor zijn nieuwe team en zijn directe collega Ava Turner. De politie tast in het duister, de moordenaar is namelijk een geduchte tegenstander die zijn sporen goed weet uit te wissen. Er start een race tegen de klok. Zal het Luc en zijn team lukken om nog meer moorden te voorkomen? Helen Fields studeerde rechten aan de Universiteit van East Anglia en ging vervolgens naar de Inns of Court School of Law in Londen. Ze werkte meer dan tien jaar als advocaat in Londen. Samen met haar man David runt ze een familieproductiebedrijf. ‘Perfecte resten’ speelt zich af in Schotland, waar Helen zich het meest één met de wereld voelt. Ze woont met haar gezin in Los Angeles. ‘Perfecte resten’ is het eerste deel van een serie. In ‘Perfecte resten’ wordt er een klopjacht geopend op een nietsontziende moordenaar. Hij ontvoerd vrouwen, om ze vervolgens een gruwelijke dood te laten sterven. Het is aan Luc Callanach en zijn team om deze moordenaar op te sporen voordat er nog meer slachtoffers vallen. Tegelijkertijd onderzoekt zijn collega, inspecteur Ava Turner, een zaak van achtergelaten pasgeboren baby’s in een park in Edinburgh. Ze is vastbesloten om de moeders van de baby’s op te sporen. Ondertussen worstelt de half-Franse, half-Schotse Luc Callanach met zijn verleden. Noodgedwongen heeft hij zijn baan bij Interpol in Lyon op moeten zeggen om vervolgens bij de Schotse politie terecht te komen. Ava en Luc worden vrienden, ze helpen elkaar waar nodig. Niet alleen op zakelijk gebied maar ook op het persoonlijke vlak. In ‘Perfecte resten’ lopen drie verhaallijnen naast elkaar. Die van inspecteur Callanach, het onderzoek van inspecteur Turner en het verhaal van de moordenaar, Reginald King. Heel anders dan in andere thrillers kennen we de moordenaar al. We komen in dit boek steeds meer over zijn beweegredenen om te moorden te weten. Zijn slachtoffers zijn zorgvuldig uitgezochte vrouwen. Ondanks dat er drie verhaallijnen zijn wordt deze thriller vanuit twee perspectieven geschreven. De ene keer vanuit King, de moordenaar en de andere keer vanuit inspecteur Callanach. Alle ingrediënten voor een goede thriller zijn aanwezig. Het boek heeft een vlotte schrijfstijl en na het spannende eerste hoofdstuk zitten we meteen in het verhaal. De plot heeft een goede spanningsboog en is mooi opgebouwd. Op sommige momenten moet je wel even slikken, want behoorlijk gruwelijke aspecten passeren de revue. We volgen beide inspecteurs op de voet. Hun karakters en die van de moordenaar zijn realistisch en worden goed uitgediept, je kunt je dan ook goed inleven in elk van hen. De omgeving waarin het verhaal zich afspeelt is zo omschreven dat we er ons een goede voorstelling van kunnen maken. ‘Perfecte resten’ is het verslavende eerste deel van een serie rondom de inspecteurs Callanach en Turner. Perfect voor de fans van Mo Hayder, M.J. Arlidge en Samuel Bjørk. We volgen deze auteur op de voet. Mijn dank gaat uit naar Ambo|Anthos voor het verstrekken van het recensie-exemplaar. Ik waardeer deze thriller met 4,5 sterren.
Oordeel:

Linda (44) op 27 september 2019:
Het boek begint met een leuke quote voorin het boek; “Voor David, Gabriel, Solomon en Evangeline, die me hebben laten schrijven ondanks ons verschil in tijdbeleving. ‘Nog vijf minuutjes’ in mijn wereld is in die van jullie altijd een uur of twee.” Je maakt gelijk kennis met Luc Callanach, half Frans/ half Schots, nieuwe rechercheur bij team Zware Misdrijven van de Schotse politie in Edinburgh, hij komt bij Interpol uit Lyon vandaan, waar hij door een vervelend incident weg moest. Gedurende het boek kom je erachter waarom hij is overgeplaatst. Luc kan gelijk aan de slag, hij vertrekt met twee collega’s naar Braemar, de Schotse hooglanden, waar een moord is gepleegd, een vrouw is in brand gestoken en de politie linkt dit aan de vermiste Elaine Buxton, een 39-jarige bedrijfsjuriste uit Edinburgh. De hoofdstukken worden afgewisseld tussen de dader en het onderzoeksteam van de politie. Als ook een tweede vrouw vermist raakt en de tijd begint te dringen, moet Luc opboksen tegen een oud-professor, aangedragen door zijn leidinggevende, die op een andere en snellere manier de dader probeert op te sporen. De dader, Reginald King, gaat zeer secuur te werk, de vrouwelijke slachtoffers worden met zorg uitgekozen en hij heeft zijn schuilplaats en diverse chemische methodes zeer gedegen voorbereid. Hij heeft echt een zieke geest. “De wetenschap dat je meester het niet zou tolereren als je niet onvoorwaardelijk meewerkte, was een uitstekende stimulans.” “Je moest altijd een plan B achter de hand hebben, daar ging het om.” De collega van Luc, Ava Turner, bijt zicht vast in een zaak waarbij diverse baby’s in korte tijd te vondeling worden gelegd. Ze overleggen en helpen elkaar zoveel mogelijk en leren elkaar zo steeds meer kennen. De schrijfster beschrijft de handelingen die de dader op de slachtoffers uitvoert echt levensecht. Je gruwelt lekker mee. Het is geen whodunit thriller maar hoe en wanneer krijgen ze de dader te pakken en waarom doet hij dit? Gecombineerd met een vlotte schrijfstijl wil je deze thriller echt niet wegleggen. Ik kijk erg uit naar het volgende deel met Luc en Ava! Hopelijk worden alle vijf delen vertaald in het Nederlands. Deze thriller is geschikt voor liefhebbers van de Erika Foster serie van Robert Bryndza en Horen, zien, zwijgen van J.D. Barker.
Oordeel:

Pas verschenen >
Stil

Stil
Eva Burgers

Vrouwen zonder genade

Vrouwen zonder genade
Camilla Läckberg

De jachtpartij

De jachtpartij
Lucy Foley

Hotel van sneeuw

Hotel van sneeuw
Noortje Brink
(E-book)

Dood door onschuld

Dood door onschuld
Diverse auteurs

Volg me

Volg me
Joyce Spijker

48 uur

48 uur
James Patterson, Brendan DuBois

De zilverweg

De zilverweg
Stina Jackson

Moord in de wijk

Moord in de wijk
Hilde Vandermeeren

Website Security Test