Schijnvertoning
Marcella Kleine

Schijnvertoning


Bestel bij Bol.com


Oordeel:


ISBN: 9789048427239

Uitgever: Free Musketeers

Verschenen: 2012
Pagina's: 218
Categorie: Spannende roman


Omschrijving:
Ellen leidt samen met haar gezin een luxe leven. In hun villawijk hebben zij een vriendenkring opgebouwd, waar de Prosecco rijkelijk vloeit. Mooi en succesvol zijn is de norm. Een nieuwe baan in een psychiatrische instelling toont Ellen een andere kant van de maatschappij. Langzaamaan ontstaan er scheurtjes in haar levensvisie, waardoor zij met andere ogen naar haar leven kijkt. Dit brengt haar in verwarring. Wanneer er ook nog vreemde dingen gebeuren, vraagt zij zich af wie daar achter zit. Of verbeeldt zij zich alle gebeurtenissen, zoals haar omgeving beweert? Al haar zekerheden raken aan het wankelen en Ellen dreigt zich daarin te verliezen.




 










Recensie:
VrouwenThrillers.nl (Wil) op 16 februari 2013:
Ellen behoort tot de high society van Hoofddorp. Ze heeft alles wat haar hart begeert. Geld, een goede baan, een mooie man, een dochter en een zoon, een mooie villa en al haar buurvrouwen zijn vriendinnen van haar. Wat wenst een mens nog meer? Door haar werk op een psychiatrische kliniek begint Ellen langzaam te begrijpen dat haar leventje misschien toch niet zo normaal is, dat er ook nog een andere wereld bestaat. Een wereld van mensen die niet zo sterk in hun schoenen staan, die hopeloos de weg kwijt zijn, die proberen terug te keren in de maatschappij. Langzaam begint Ellen zelf de weg kwijt te raken, en twijfelt zij aan haar eigen verstandelijk vermogen. Gebeuren de dingen nu echt of zijn het hersenspinsels van haarzelf? 
De auteur heeft haar best gedaan om van de personages meer dat oppervlakkige typetjes te maken en hen dieper uit te werken. Dit is goed gelukt in de persoon van Ellen, een vrouw waar menigeen zich mee zou willen identificeren, voor wat betreft het rijke leventje wat zij leeft. Wanneer haar kansen echter keren weet de schrijfster uitstekend te beschrijven hoe Ellen zichzelf dreigt te verliezen en hoe zij meegezogen wordt in de wereld van de waanzin. 
Toch zou ik dit boek geen thriller willen noemen, hooguit een psychologische roman. Het boek is wel wat je noemt een page-turner maar de echte spanning is toch een beetje ver te zoeken. De plot is verrassend en naar mijn idee enigzins ongeloofwaardig. Dingen komen uit de lucht vallen en dat maakt het verhaal een tikkeltje onbevredigend. Ondanks deze puntjes van kritiek, is Schijnvertoning een lekker boek voor iedereen die nieuwsgierig is naar deze nog vrij onbekende schrijfster.

Oordeel:

Bezoekersreacties:

Geef je mening
Ingrid (47) op 23 april 2013:
Wat heb ik genoten van Schijnvertoning van Marcella Kleine. Door de mooie, vlotte manier van schrijven werd ik snel in het verhaal gezogen en leefde ik helemaal mee met de hoofdpersoon Ellen. Ik kon niet stoppen met lezen het boek moest in n keer uit. Het verhaal is goed opgezet en spannend van begin tot het einde. Een echte aanrader voor de liefhebbers van Saskia Noort, Ellen Verhoef en Simone van der Vlugt.
Oordeel:

Roos (22) op 5 februari 2013:
Deze spannende roman maakt het de lezer moeilijk het boek nog weg te leggen. Het verhaal sleept je mee en houd je constant bezig met de vraag of Ellen gek aan het worden is of dat Ellen inderdaad gevaar loopt. Het verhaal is beeldend geschreven, waardoor je met de hoofdpersonage, Ellen, meeleeft en mee twijfelt over de rare en enge dingen die haar gebeuren. Een echte aanrader dit boek 'Schijnvertoning'!
Oordeel:

Ietje. (48) op 31 januari 2013:
Tweede boek van deze schrijster een stuk volwassener geschreven, goed eind
Oordeel:

Pas verschenen [Meer pas verschenen....]
Wat jij niet ziet

Wat jij niet ziet
Sarah Pinborough

De ijsvogel

De ijsvogel
Lineke Breukel

Belast verleden

Belast verleden
Patricia van der Broek

Gebroken

Gebroken
B.A. Paris

Zwart water

Zwart water
Dee Henderson

Het huwelijkspact

Het huwelijkspact
Michelle Richmond

Voor eens en altijd

Voor eens en altijd
Andreas Pflger

Fataal

Fataal
Eva Burgers

Goede dochter

Goede dochter
Karin Slaughter

Het woud

Het woud
Nele Neuhaus