Anders
Anita Terpstra

Anders


Bestel bij Bol.com



Bestel bij Boenda.nl

Oordeel:


ISBN: 9789023488538

Uitgever: Cargo

Verschenen: 2014
Pagina's: 304


Overige edities:

9789023486039
E-book


Omschrijving:
Alma Meester en haar man Linc vormen zo op het eerste gezicht een gelukkig gezin met hun kinderen Iris en Sander. Maar dan verdwijnen de elfjarige Sander en zijn vriendje tijdens een vakantiekamp. Het lichaam van het vriendje wordt gevonden, Sander is spoorloos verdwenen. Vijf jaar later meldt Sander zich bij een politiebureau in Duitsland. Dolgelukkig sluiten Alma en Linc hun zoon weer in de armen, maar de hereniging verloopt allerminst vlekkeloos. De twijfel slaat toe: is Sander wel wie hij zegt te zijn? In een poging de waarheid te achterhalen moet het gezin voor eens en voor altijd uitzoeken wat er tijdens het kamp precies is gebeurd.





Recensie:
VrouwenThrillers.nl (Anoushka) op 7 juli 2014:
Anders van Anita Terpstra is een boek dat je in een ruk uitleest. Je wordt meegezogen in de wereld van Alma, haar man Linc en hun kinderen Iris en Sander. Het verhaal begint meteen spannend, met de verdwijning van de elfjarige Sander en zijn vriendje tijdens een kampdropping. Alma zoekt mee naar haar zoon in de bossen, ziet een man wegduiken en de politie met hun honden gaan er achteraan. Maar dan komt het telefoontje dat Linc het vriendje van Sander heeft gevonden, vermoord. Van Sander is echter geen spoor te vinden. Het gezin gaat ten onder aan de spanningen die ze zes jaar lang moeten doormaken omdat ze niet weten wat er met Sander is gebeurd. Alma is er van overtuigd dat hij nog leeft en blijft de media opzoeken om haar zoon terug te vinden. De euforie is groot als hij zes jaar later een politiebureau binnenstapt en vertelt wie hij is. Maar dan begint het verhaal pas echt.

Anders is een origineel verhaal met een goed uitgewerkt plot en een beklemmende sfeer die je niet los laat. De spanningsboog deugt en je wilt weten hoe het nu precies in elkaar zit. Anders is een verhaal dat gaat over de nachtmerrie van iedere ouder en daardoor zo goed inleefbaar is dat je als lezer alle twijfels die ontstaan begrijpt. Sterk is ook de twist in het verhaal waar ik niet zoveel over kan vertellen omdat ik dan teveel weggeef maar dat maakt dat je de gebeurtenissen met andere ogen gaat bekijken. 

Anders is een spannend boek dat er ook voor zorgt dat je over jezelf gaat nadenken. Een aanrader voor de liefhebbers van Marelle Boersma en Linda Jansma.

Oordeel:

VrouwenThrillers.nl (Annette) op 7 juli 2014:
Het boek Anders is niet hetzelfde als andere (vrouwen)thrillers. Het verhaal is verrassend, origineel en bloedstollend. De zoon van Alma, Sander, is ontvoerd toen hij elf was. Nu, zes jaar later, is hij teruggekomen en gooit daarmee Alma's leven en dat van zus Iris, broertje Bas, en vader Linc helemaal overhoop. Niet alle feiten over de avond van zijn verdwijning zijn algemeen bekend, en die dreigen nu alsnog boven water te komen. 

Anders is in een prachtige vorm gegoten. Door de inleiding zie je de laatste uren van Sander in het bos. Vervolgens wordt het verhaal vanuit het perspectief van Alma, Linc en Iris verteld. De politieverhoren zijn in de vorm van interviews opgenomen en geven daarmee inzicht in belangrijke informatie zonder dat de schrijfster allemaal nieuwe personages hoeft te introduceren. Het verhaal is heel knap geconstrueerd. De lezer krijgt genoeg informatie om mee te denken, en wordt ook regelmatig verrast wordt door nieuwe feiten. 

De verhaallijn en de gekozen vorm maken van dit boek een topboek. De schrijfstijl had iets beter gekund. Hier en daar struikelde ik over zinnen en miste ik wat diepgang in de karakters. Maar in Anders is de stijl duidelijk ondergeschikt aan het verhaal, wat maakt dat je het boek absoluut moet lezen. Een vrouwenthriller die niemand mag missen, want anders... 

Oordeel:

Bezoekersreacties:

Geef je mening

Pas verschenen [Meer pas verschenen....]
Evenwicht

Evenwicht
Jacqueline Coppens

Geen kind meer

Geen kind meer
Esther Boek

De fluisteraar

De fluisteraar
Karin Fossum

Het beest

Het beest
Lineke Breukel

Selfies

Selfies
Jussi Adler-Olsen

Over het spoor

Over het spoor
Eva Keuris

De dagen

De dagen
Anita Larkens

De nieuwe collega

De nieuwe collega
Tammy Cohen

Layers

Layers
Ursula Poznanski

Donker water

Donker water
Mikaela Bley