Anders
Anita Terpstra

Anders


ISBN: 9789023488538

Uitgever: Cargo

Verschenen: 2014

Pagina's: 304

Overige edities:

9789023486039
E-book


Omschrijving:
Alma Meester en haar man Linc vormen zo op het eerste gezicht een gelukkig gezin met hun kinderen Iris en Sander. Maar dan verdwijnen de elfjarige Sander en zijn vriendje tijdens een vakantiekamp. Het lichaam van het vriendje wordt gevonden, Sander is spoorloos verdwenen. Vijf jaar later meldt Sander zich bij een politiebureau in Duitsland. Dolgelukkig sluiten Alma en Linc hun zoon weer in de armen, maar de hereniging verloopt allerminst vlekkeloos. De twijfel slaat toe: is Sander wel wie hij zegt te zijn? In een poging de waarheid te achterhalen moet het gezin voor eens en voor altijd uitzoeken wat er tijdens het kamp precies is gebeurd.






Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Anoushka op 7 juli 2014:

Anders van Anita Terpstra is een boek dat je in een ruk uitleest. Je wordt meegezogen in de wereld van Alma, haar man Linc en hun kinderen Iris en Sander. Het verhaal begint meteen spannend, met de verdwijning van de elfjarige Sander en zijn vriendje tijdens een kampdropping. Alma zoekt mee naar haar zoon in de bossen, ziet een man wegduiken en de politie met hun honden gaan er achteraan. Maar dan komt het telefoontje dat Linc het vriendje van Sander heeft gevonden, vermoord. Van Sander is echter geen spoor te vinden. Het gezin gaat ten onder aan de spanningen die ze zes jaar lang moeten doormaken omdat ze niet weten wat er met Sander is gebeurd. Alma is er van overtuigd dat hij nog leeft en blijft de media opzoeken om haar zoon terug te vinden. De euforie is groot als hij zes jaar later een politiebureau binnenstapt en vertelt wie hij is. Maar dan begint het verhaal pas echt.

Anders is een origineel verhaal met een goed uitgewerkt plot en een beklemmende sfeer die je niet los laat. De spanningsboog deugt en je wilt weten hoe het nu precies in elkaar zit. Anders is een verhaal dat gaat over de nachtmerrie van iedere ouder en daardoor zo goed inleefbaar is dat je als lezer alle twijfels die ontstaan begrijpt. Sterk is ook de twist in het verhaal waar ik niet zoveel over kan vertellen omdat ik dan teveel weggeef maar dat maakt dat je de gebeurtenissen met andere ogen gaat bekijken. 

Anders is een spannend boek dat er ook voor zorgt dat je over jezelf gaat nadenken. Een aanrader voor de liefhebbers van Marelle Boersma en Linda Jansma.
Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
De mannen vallen

De mannen vallen
Inge Ipenburg

Voor het te laat is

Voor het te laat is
Christi Daugherty

De schaduw

De schaduw
Melanie Raabe

Zij die moet sterven

Zij die moet sterven
David Lagercrantz

Dag en nacht

Dag en nacht
Romy Hausmann

Opgesloten

Opgesloten
Zine Jonson
(E-book)

Backpack

Backpack
Marlies Slegers

De verdwenen stad

De verdwenen stad
Camilla Sten

De escaperoom

De escaperoom
Megan Goldin

Hartenbreker

Hartenbreker
Geir Tangen

Website Security Test