Het huis aan de overkant (Ebook)
Hilde Vandermeeren

Het huis aan de overkant

bolcom.pngPrijs: 4.99

logo_bookspot_120x90_2018Prijs: 4.99



ISBN: 9789021460901

Uitgever: Volt

Editie: E-book

Pagina's: 93

Categorie: Novelle


Omschrijving:

Waar je ook heen vlucht, ik zal je vinden.

Liz laat haar drukke baan in Londen achter zich om retraites voor mensen met een burn-out te organiseren op een eiland met slechts twee huizen. Wel vervelend dat ze niet echt hoogte kan krijgen van haar enige buren.
Sarah hoopt dat ze samen met Paul op dit eiland veilig is voor haar verleden. Wel vervelend dat er door die retraites van Liz steeds nieuwe mensen naar het eiland komen, met alle gevaren van dien.
Op een afgelegen eiland kunnen de spanningen snel oplopen. Zeker als je niet weet wie je kunt vertrouwen.

 




Extra informatie:
De Home Sweet Home-reeks bestaat uit drie spannende novelles die je op het puntje van je stoel houden. Lees of luister ook Kinderen eerst en Een woord te veel. Perfect voor de lezers van B.A. Paris, Louise Candlish en Saskia Noort.





Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Ellen de Vriend op 6 oktober 2022:

Hilde Vandermeeren woont met haar gezin in Torhout. Ze studeerde psychologie en gaf tien jaar les. Haar eerste jeugdboek verscheen in 2001 en meer dan veertig kinder- en jeugdboeken volgden. Verschillende boeken werden bekroond met Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Met haar eerste psychologische thriller Als alles duister wordt won ze direct de Hercule Poirot publieksprijs 2013. The Scorpions Head werd genomineerd voor de CWA Dagger for Crime Fiction in Translation. Van haar thriller Stille grond zijn de filmrechten verkocht aan Eyeworks Belgium. Het huis aan de overkant is het derde deel van de Home Sweet Home-reeks, die uit drie novelles bestaat. De domestic noirs zijn exclusief beschikbaar als e-book en luisterboek en zijn los van elkaar te lezen. 

In Het huis aan de overkant  laat Liz haar drukke baan in Londen achter om retraites voor mensen met een burn-out te organiseren op een eiland met slechts twee huizen. Zelf woont ze in het grote Ferguson House, maar ze heeft nauwelijks contact met haar buren, Sarah en Paul, in de lager gelegen Jachthut. Sarah heeft een hekel aan Liz en de cursisten die naar het eiland komen. Ze is bang dat Robert haar vindt. Deze ex-collega stalkte en bedreigde haar zo erg dat ze op de vlucht sloeg. Onderweg leerde ze Paul kennen, die met haar mee ging naar de Jachthut die ze van haar tante erfde. Cursist Eric zegt Sarah te kennen en dat zet de boel op scherp. Zeker op een klein en afgelegen eiland kunnen spanningen snel oplopen en je niet weet wie je kunt vertrouwen. 

In deze novelle wisselt het perspectief tussen Sarah en Liz. Twee zelfstandige en sterke vrouwen, die weten wat ze wel en niet willen. Vandermeeren brengt ze met haar krachtige schrijfstijl tot leven. Ook zijn een paar andere karakters voor een novelle voldoende uitgewerkt. Vanaf het begin zit de lezer op het kleine eiland en wordt in alle dagelijkse perikelen meegezogen. Maar wat gebeurt er werkelijk en wat zit er in het hoofd van Sarah? Echt spannend wordt het niet doordat er te veel toevallige gebeurtenissen gecreëerd zijn en Vandermeeren de spanning probeert op te drijven door dat geforceerd te benoemen waar het niet zo is. Daardoor komt het geheel niet realistisch over. De proloog komt ook wat geforceerd over, als een kunstje dat de schrijfster herhaalt. 

Het huis aan de overkant is een vlot geschreven kort verhaal dat absoluut zorgt voor een paar uren leesplezier en nieuwsgierig maakt naar meer werk van deze schrijfster.

Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Een dodelijke afloop

Een dodelijke afloop
Helen Cox
(E-book)

De stille kamer

De stille kamer
Nadine Matheson

Een lege plek

Een lege plek
Sophie Wester

Haar laatste leugen

Haar laatste leugen
Lisa Regan
(E-book)

Diepe gronden

Diepe gronden
Nicolet Steemers

Niet mijn dochter

Niet mijn dochter
Michelle Frances

Het perfecte zusje

Het perfecte zusje
Anne van den Breemer

Prooi

Prooi
Lois Blommestein

Kwaad bloed

Kwaad bloed
Tine Bergen

Middernachtsmeisjes

Middernachtsmeisjes
Jonas Moström

Website Security Test