De zaak Templeton
Javier Castillo

De zaak Templeton

bolcom.pngPrijs: € 22,99
Op voorraad. Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis



ISBN: 9789022598191

Uitgever: Boekerij

Verschenen: 2023

Pagina's: 368

Overige edities:

9789402320442
E-book


Omschrijving:

Iedereen kent het tragische verhaal van het gezin Templeton. Jaren geleden verloor Aaron Templeton zijn driejarige dochter Kiera uit het oog. Ze verdween spoorloos in de mensenmassa. De politie kamde de stad uit, maar de zoektocht leverde slechts een paar haarlokken en kledingstukken op. Het meisje werd nooit teruggevonden.

Dan gebeurt het onvoorstelbare. Vijf jaar na haar verdwijning, nota bene op Kiera’s verjaardag, ontvangen de Templetons een videoband waarop hun inmiddels achtjarige dochter te zien is, spelend in een voor hen onbekende kamer. De tapes blijven komen: elke paar jaar vangen haar ouders een glimp op van hun dochter in dezelfde kamer – spelend, schrijvend of uit het raam kijkend. De politie krijgt de opnames niet getraceerd. Met het verstrijken van de jaren worden de beelden als balsem voor de Templetons: Kiera leeft tenmiste nog, zelfs al bestaat de kans dat ze haar nooit meer in de armen zullen sluiten.

Miren Triggs, studente journalistiek aan Columbia University, is gefascineerd door de zaak Templeton. Hoe is het mogelijk dat de ontvoerder regelmatig contact opneemt en Kiera toch niet wordt gevonden? Miren besluit het heft in eigen handen te nemen. Wat volgt is een duister kat-en-muisspel tussen een bevlogen journalist en een wereld waarin de meest gruwelijke misdaden onopgemerkt blijven.







Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Silvia van Elzelingen op 11 mei 2023:

Javier Castillo is geboren in Malaga, Spanje en studeerde af in bedrijfskunde. Van kinds af aan is zijn grootste hobby lezen, niet wetende dat dit zijn nabije toekomst zou markeren. Hij genoot van het lezen van klassiekers, hoewel hij ook neigde naar de misdaadroman, omdat hij een bijzondere voorliefde had voor de auteur Agatha Christie. Ook heeft hij een grote liefde voor de Spaanse historische roman; Ildelfonso Falcones beschouwt hij dan ook als een groot schrijver. De dag dat hij zijn verstand verloor, Castillo’s eerste roman, is een literair succes geworden met meer dan 200.000 verkochte exemplaren in één jaar. De zaak Templeton is zijn nieuwste thriller, in Spanje is deze al bewerkt tot de Netflix-serie La Chica de Nieva die ook te zien is in Nederland. 

Jaren geleden verloor Aaron Templeton tijdens de Thanksgivingoptocht zijn driejarige dochter Kiera uit het oog. Ze verdween spoorloos in de mensenmassa. Ondanks een grote zoekactie van de politie wordt Kiera niet gevonden. Miren Triggs, laatstejaars studente journalistiek, is gefascineerd door de zaak Templeton, ze bijt zich vast in de zaak om het meisje te vinden. Vijf jaar na de verdwijning van Kiera, op haar verjaardag, duikt er een videoband op waarop ze te zien is in een onbekende kamer. Elke paar jaar ontvangen de ouders een nieuwe tape. Ook nu weet de politie het meisje niet te traceren. Zal het Miren uiteindelijk lukken om te achterhalen waar het meisje verblijft? 

De zaak Templeton is het indrukwekkende verhaal over de verdwijning van de bijna driejarige Kiera die een moment aan de aandacht van haar ouders ontsnapt. De grootste nachtmerrie van elke ouder om zijn of haar kind kwijt te raken. Het verhaal wordt vanuit drie verschillende perspectieven verteld en begint met de verdwijning van Kiera. De auteur heeft ervoor gekozen om heen en weer in de tijd te springen, dit is voor de lezer wel even goed opletten geblazen om de draad niet kwijt te raken. De wanhoop van de ouders is goed verwoord en spat van de bladzijdes af, triest om te lezen hoe ze proberen om dit grote verdriet te verwerken. Ook de ontvoerders krijgen een eigen verhaallijn, hierin wordt uit de doeken gedaan waarom Kiera door hen is meegenomen. De derde verhaallijn is voor Miren Triggs, studente journalistiek. Voor haar afstudeerproject krijgt ze de opdracht om in een bijzondere zaak te duiken, Miren kiest hiervoor de zaak van de verdwijning van het driejarige meisje. Het laat haar niet los dat niemand een vinger achter haar verblijfplaats kan krijgen. Mooi om te lezen hoe Miren zich vastbijt in haar onderzoek en groeit in haar vak. 

De zaak Templeton heeft een mooie opbouw en ademt een beklemmende sfeer uit. Het verhaal eindigt met een forse cliffhanger wat erop duidt dat de auteur Miren wellicht opnieuw een prominente plaats in een volgende thriller gaat geven. Voor de fans van Joel Dicker, Juan Gomez-Jurado en Stieg Larsson.

Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Help me

Help me
Ilse Ruijters

De bigamist

De bigamist
Rona Halsall

Waarom we logen

Waarom we logen
Karin Slaughter

Schijnspel

Schijnspel
Lydia Albadoro

Virgin Margarita

Virgin Margarita
De Moordwijven
(E-book)

Zwart zand

Zwart zand
Cristina Cassar Scalia

De duik

De duik
Sara Ochs

Vlissingen

Vlissingen
Nathalie Pagie

Website Security Test