Het chalet
Sarah Goodwin

Het chalet


logo_bookspot_120x90_2018
Geen Bookspotinfo aanwezig.



ISBN: 9789026363269

Uitgever: Ambo|Anthos

Verschenen: 2023

Pagina's: 352

Overige edities:

9789026363276
E-book


Omschrijving:
In de onheilspellende thriller Het chalet van Sarah Goodwin strandt een jong stel op weg naar een trouwfeest in een vervallen chalet. Mila en haar echtgenoot zijn op weg naar de bruiloft van haar zus, die plaatsvindt in een luxueus skioord. Voor het eerst in tijden heeft ze het gevoel dat ze haar leven weer op de rails heeft – het contact met haar zus is weer goed en ze is gelukkig met Ethan. Dan valt de auto stil, midden op de weg, hoog in de bergen – de motor wil ook niet meer starten. Mila en Ethan zijn gestrand. Omdat ze geen bereik hebben stappen ze uit de auto en lopen terug naar een afslag die naar enkele blokhutten leidt. De houten huisjes zijn vervallen en Mila krijgt het gevoel dat ze er niet langer dan nodig moeten blijven. Wanneer Ethan de volgende ochtend verdwenen is, blijkt haar akelige voorgevoel te kloppen. Nu is ze helemaal alleen, of lijkt dat maar zo? Het chalet van Sarah Goodwin: het leek een schuilplaats... maar was een val. Voor de fans van Lucy Foley en Ruth Ware.






Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Natascha Schiffelers-Kobbenhaegen op 27 juli 2023:

Sarah Goodwin heeft een bachelor en een master in creative writing. Ze schrijft niet alleen boeken maar heeft ook haar eigen podcast: Witchfix. Goodwin woont in Hertfordshire. Eerder verscheen van haar de thriller Gestrand die lovende recensies kreeg. Het chalet is haar tweede thriller.

Door de ijzingwekkend spannende proloog, die een wilde achtervolging beschrijft, wordt de lezer direct door Goodwin het verhaal ingesleurd. Mila en haar echtgenoot zijn onderweg naar de bruiloft van haar zus Jess. Om wat geld uit te sparen huren ze op het vliegveld in Duitsland een auto om zelf naar het resort te rijden waar de bruiloft zal plaatsvinden. Onderweg krijgen Ethan en Mila autopech, de auto doet het niet meer, de navigatie is uitgevallen en ze hebben allebei geen bereik op hun telefoons. Door de ijzige kou en sneeuw gaan ze op zoek naar een schuilplaats en stuiten op het oude en verlaten spookachtige stadje Witwerberg; eigenlijk niet meer dan zes houten chalets. Als Mila de volgende ochtend wakker wordt, blijkt Ethan verdwenen zonder een spoor achter te laten en is ze op zichzelf aangewezen. 

Door middel van flashbacks beschrijft Goodwin de niet zo gemakkelijke jeugd van de beide zussen en waarom het zo belangrijk is voor Mila om bij de bruiloft van Jess aanwezig te zijn. Tussen de regels door is merkbaar dat Mila veel schuldgevoelens heeft richting haar oudere zus. De korte hoofdstukken zijn voornamelijk vanuit het ik-perspectief van Mila geschreven en de lezer kan zich moeiteloos verplaatsen in de gevoelens van wanhoop, onrust en honger die Mila voelt. Sterker nog, Goodwin heeft de omgeving zo gedetailleerd beschreven dat de lezer zich rondlopend in de ijzige kou waant, naast Mila, zoekend naar Ethan. De beklemmende sfeer is door het hele verhaal voelbaar, maar zorgt er tegelijkertijd voor dat de lezer het boek niet aan de kant kan leggen om te achterhalen wat er met Ethan is gebeurd. 

Het chalet is een huiveringwekkende psychologische thriller die de lezer in een ijskoude greep houdt.

Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Laatste belofte

Laatste belofte
Angela Marsons

De Christiemoorden

De Christiemoorden
Dominique Biebau

Terschelling

Terschelling
Linda van Rijn

Illusie

Illusie
Camilla Läckberg, Henrik Fexeus

Dag een

Dag een
Abigail Dean

Moederliefde

Moederliefde
Femmy ten Cate

Website Security Test