De Puzzelaar (Ebook)
Marit Vanström

De Puzzelaar

bolcom.pngPrijs: 5.99

logo_bookspot_120x90_2018Prijs: 5.99



ISBN: 9789047205630

Uitgever: Loft Books

Editie: E-book


Omschrijving:
De Puzzelaar is het spannende thrillerdebuut van Marit Vanström, voor de fans van M.J. Arlidge en Daniel Coles Ragdoll. Rechercheur Lianne Bloemen heeft ondanks haar jonge leeftijd al veel ervaring en trainde zelfs bij de FBI. Toch staat ze nu op non-actief, omdat ze de vermoedelijke seriemoordenaar Faro in de boeien had geslagen op basis van onrechtmatig verkregen bewijs.  

Dan wordt er een lugubere vondst gedaan: een moordenaar heeft lichaamsdelen van zes mensen gepresenteerd als één lijk – een creatie van De Puzzelaar. Er is behoefte aan Liannes expertise en ze ontdekt al snel een link tussen de slachtoffers. Ze komt De Puzzelaar langzaam maar zeker op het spoor, maar weet ze zichzelf wel te beschermen? De wraakzuchtige moordenaar Faro heeft het op Lianne voorzien… Hoelang kan ze zich nog voor hem schuilhouden?



Extra informatie:
- De Puzzelaar is eerder digitaal in 2 delen verschenen.





Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Wendyw op 25 september 2020:

Zes maanden geleden is Lianne, een jonge, ervaren rechercheur op non-actief gesteld. Om het leven van een meisje te redden, heeft ze de seriemoordenaar Faro in de boeien geslagen op basis van onrechtmatig verkregen bewijs. Als er in het gebouw van Radio Kootwijk een lijk wordt gevonden, dat blijkt te bestaan uit lichaamsdelen van zes mensen, wordt de hulp van Lianne gevraagd. Als ze ontdekt dat de zes slachtoffers proefpersoon waren voor een nieuw medicijn, besluit ze undercover te gaan. Zo kan ze zich gelijk verborgen houden voor Faro, die gezworen heeft wraak te nemen. 

'Ze wist dat het een leugen was. Voor het meisje kon er dan een einde zijn gekomen aan de donkerste periode van haar leven. Voor Lianne was dit totaal anders en ze realiseerde zich dit donders goed. Het was voor haar allemaal nog maar net begonnen.'

Marit Vanström is het pseudoniem van de auteur Martyn van Beek. Onlangs zijn thrillers Engel zonder vleugels en Salomonsoordeel gelezen. Zeer van genoten en was dan ook zeer benieuwd naar deze thriller. De Puzzelaar bestaat uit twee delen, die tegelijkertijd zijn uitgebracht. Wel gelijk een kanttekening, waarom twee delen terwijl het prima in een deel had gekund.  

De Puzzelaar start met een spannende situatie, zes maanden geleden, waarbij al gelijk een stuk van het karakter van Lianne blootgelegd wordt. Geen vrouw die zomaar opgeeft, en die risico' s durft te nemen. Eigengereid, dat wel. Een vrouw met een sterke persoonlijkheid. Dan gaan we naar het heden. Het lijk dat gevonden wordt, en die uit lichaamsdelen van meerdere mensen bestaat, doet gelijk denken aan het boek Ragdoll van Daniel Cole, en er is een licht teleurstellend gevoel. Dit omdat het er even op lijkt dat De Puzzelaar zijn originaliteit mist. Maar de nieuwsgierigheid is groot genoeg om toch door te lezen. 

Er worden meerdere lijnen uitgezet die regelmatig in elkaar overlopen. De verhaallijn van Faro, de seriemoordenaar, de verhaallijn van Lianne en natuurlijk die van 'De Puzzelaar', dader en ook een seriemoordenaar. Maar 'De Puzzelaar' heeft zelf een verhaal te vertellen en dat gaat over de slachtoffers. Dat is de sleutel die gevonden moet worden. De spanning is om te snijden en regelmatig weet de auteur dit door middel van een cliffhanger flink op te voeren. Alle personages worden in dit verhaal sterk neergezet, al wordt Lianne wel zo krachtig uitgewerkt dat Thomas hierdoor misschien soms iets te veel naar de achtergrond wordt verdrongen. Niettemin weet hij toch een prominente plek te behouden. Sowieso is er genoeg ruimte gelaten om deze personages verder te laten ontwikkelen en ook de afsluiting van De Puzzelaar houdt vele mogelijkheden open. 

Het eerste deel van De Puzzelaar eindigt met zo'n sterke cliffhanger dat er geen moment van aarzeling is om met het tweede deel aan te vangen. Het tempo ligt hoog, bovendien heeft de auteur een pakkende schrijfstijl die de lezer het verhaal in blijft trekken. In het tweede deel wordt de spanning nog meer opgevoerd en de ontwikkelingen maken het bijna onmogelijk het boek even weg te leggen. Dit is zo'n boek dat gewoon in een zucht uitgelezen moet worden. En leek het er even op dat de originaliteit miste, al snel wordt er een bijzondere draai aan het verhaal gegeven waardoor de vindingrijkheid van de auteur goed zichtbaar wordt. 

Al doet de naam Marit Vanström anders vermoeden, De Puzzelaar is een knap neergezette thriller van Nederlandse bodem en daar mogen we best trots op zijn!


Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Het Moezelmeisje

Het Moezelmeisje
Marelle Boersma

Waar is Grace

Waar is Grace
Emily Elgar

Zwart zout

Zwart zout
Will Dean

Zo een mooi meisje

Zo een mooi meisje
Carla Kovach

Stil maar

Stil maar
Carla Kovach
(Goedkope editie)

Perfecte stilte

Perfecte stilte
Helen Fields

Hellegat

Hellegat
Tica Morgan

De dans van de tulpen

De dans van de tulpen
Ibon Martín
(Midprice)

Website Security Test