Waddenstorm (Ebook)
Noortje Brink

Waddenstorm
logo_bookspot_120x90_2018



ISBN: 9789047205807

Uitgever: Ambo|Anthos

Editie: E-book

Pagina's: 112


Omschrijving:
Het is bijna herfstvakantie en Marieke plant spontaan een midweekje Texel, samen met haar beste vriendin Karin en hun twee zoontjes. Marieke kan de rust goed gebruiken ? tijd om lekker uit te waaien en na te denken ?, want haar man gedraagt zich de laatste tijd nogal afstandelijk en ze begrijpt niet waarom. Nog voordat de vakantie goed en wel is begonnen, lopen de zaken anders dan verwacht. Op de boot naar Texel botst Mariekes zoontje tegen een vreemde man aan, die woedend reageert. De volgende dag komen ze hem weer tegen, bij het strand, en kort daarna verdwijnt een jongetje van het vakantiepark. De schrik slaat hun om het hart: weten Marieke en Karin het jochie weer te vinden, en zijn ze zelf eigenlijk wel veilig?






Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Karin op 9 oktober 2020:

Noortje Brink is geboren in Nijmegen. Ze woont daar nog steeds samen met haar man en hun twee kinderen. Ze schreef eerder Bloedhitte, De lockdown, Hotel van sneeuw en nu Waddenstorm

De vrouw op de cover zit op een strand en het is duidelijk dat het waait. De kleuren zijn donker en de lucht is dreigend. Marieke is getrouwd met Tom en samen hebben ze een zoontje Max. Hun huwelijk is niet geweldig: Tom verdrinkt in zijn werk en heeft veel minder aandacht voor Marieke. In de slaapkamer gebeurt weinig tot niets en Marieke voelt de afstand tussen hen groeien. Omdat het wellicht beter is om even afstand te nemen van elkaar zodat ze kan nadenken, plant ze in de herfstvakantie samen met haar vriendin Karin en haar zoontje een midweek Texel. Lekker even uitwaaien en relaxen is het plan. Het loopt anders wanneer er een jongetje wordt vermist. 

De proloog start spannend en laat de lezer meevoelen met de gebeurtenis. Je voelt de onrust en de emoties van de vrouw. Ondanks dat het een novelle (kort verhaal) betreft, slaagt Noortje Brink erin om de personages voldoende body te geven. De personen komen tot leven. Je waant jezelf op het park tussen de vakantiegangers. De schrijfstijl is toegankelijk en leest erg makkelijk. De korte hoofdstukken en de wisselingen van perspectief dragen bij aan de spanning en het leesgenot. De sfeer van het eiland en de weersomstandigheden worden goed beschreven. Tussendoor lees je de cursieve teksten van de zoektocht van een vrouw. Wie is deze vrouw? In het begin is het gissen maar naarmate het verhaal vordert, krijg je een idee wie dit moet zijn. De plot zit keurig in elkaar en de spanning loopt op. Ondanks dat het hier en daar lichtelijk voorspelbaar is, doet dit niets af aan het leesplezier. Zeker lezers die houden van de stijl van bijvoorbeeld Linda van Rijn of Suzanne Vermeer zullen smullen van deze (vakantie)thriller. 

Waddenstorm is een heerlijk verhaal om tijdens een vakantie als tussendoortje te verorberen. Noortje Brink laat hiermee weer zien dat ze goed in staat is om een spannend verhaal te schrijven wat veel lezers zal aanspreken. Een echte vrouwenthriller.

Bezoekersreacties:



Annette Overvoorde (51) op 19 november 2020:
Waddenstorm is de nieuwe thriller van Noortje Brink, bekend van de spannende bestsellers Hotel van sneeuw, Bloedhitte en De lockdown. Voor de fans van Suzanne Vermeer, Kiki van Dijk en Linda van Rijn. De elementen Een sterk proloog neemt je als lezer direct mee een grote sterke storm in. Het is windkracht 9. De ik-persoon schreeuwt haar longen uit haar lijf. Waar is haar zoon? In het hoofdstuk dat volgt wordt verteld over Marieke. Haar huwelijk met Johan komt onder hoogspanning te staan. Altijd is hij druk met zijn werk. Zit het nog wel goed tussen deze echtelieden? Het is tijd voor een "break" en samen met Karin besluit Marieke om er een herfstweekje tussen uit te gaan. Met hun beide jongens, Max en Tom, beide 5 jaar. Op Texel zoeken zij de rust op en gaan ze lekker even uitwaaien. Noortje Brink schrijft het spannende verhaal in een zeer fijne schrijfstijl. Het is snel duidelijk hoe de zaken er voor staan. Johan blijft thuis en Karin, die een jaar geleden gescheiden is, gaat heerlijk mee. Onder het lezen van de storyline van Marieke, lezen we schijngedrukt een paniekerig tafereel van een spannende zoektocht in de vreselijke storm. Mooi bedacht van Noortje Brink! Het lezersbrein staat gelijk op scherp. Texel moet het viertal heerlijke ontspanning en vertier geven. Helaas mondt het al snel uit in een zeer IN-spannende week. Een verdachte rare snuiter in de tuin en dan is ook nog het buurjongetje Niels verdwenen. Naast gezelligheid en wijntjes drinken krijgt Marieke ook te maken met boze mannen, vreemde mickey mouse-petjes, en een grote storm. Tot overmaat van ramp is ook haar eigen zoontje nergens meer te vinden. De paniek slaat toe. Conclusie Waddenstorm is een heerlijk meeslepend verhaal met 2 verhaallijnen. Dat is superleuk gedaan, door auteur Noortje Brink. Het verhaal drijft ons mee naar Texel en laat zien hoe belangrijk onze persoonlijke vrijheid en geluk werkelijk is. Of je nu groot of klein woont, met je kind wil je gewoon gelukkig zijn. Dat is wat telt! Waardering 4 dikke sterren, voor Waddenstorm! Opnieuw genoten van dit Noortje Brink-verhaal. Alle ingrediënten zijn weer aanwezig voor heerlijke uurtjes genieten.
Oordeel:

Pas verschenen >
Het schuilhuis

Het schuilhuis
Rachel van Charante

Zandvoort aan Zee

Zandvoort aan Zee
Linda van Rijn

Instinct

Instinct
Ivonne Wilken

Slapeloos

Slapeloos
Romy Hausmann
(Midprice)

De pop

De pop
Yrsa Sigurdardóttir

De schaduwkoningin

De schaduwkoningin
Marianne Hoogstraaten, Theo Hoogstraaten

De kinderen die het bos in gingen

De kinderen die het bos in gingen
Lina Bengtsdotter
(Goedkope editie)

Poolnacht

Poolnacht
Ragnar Jónasson

De nachtegaal

De nachtegaal
Johanna Mo

Website Security Test