Hotel Havana (Ebook)
Noortje Brink

Hotel Havana

bolcom.pngPrijs: 3.99

logo_bookspot_120x90_2018
Geen Bookspotinfo aanwezig.



ISBN: 9789047206576

Uitgever: Loft Books

Editie: E-book


Omschrijving:

In de thriller Hotel Havana van Noortje Brink verandert de huwelijksreis van Lotte en Frank in een nachtmerrie. Voor de fans van Suzanne Vermeer en Kiki van Dijk. In de thriller Hotel Havana van Noortje Brink gaan de zwangere Lotte en haar nieuwbakken echtgenoot Frank op huwelijksreis naar Cuba. Ze kennen elkaar pas zes maanden: het was liefde op het eerste gezicht en toen bleek dat Lotte in verwachting was, besloten ze meteen te trouwen. Door alle commotie hebben ze al een tijd geen goed gesprek kunnen voeren en Lotte hoopt dat ze op Cuba eindelijk tijd voor elkaar hebben. Maar tijdens de vlucht reageert Frank ontwijkend op haar vragen en na aankomst lijkt hij liever samen te zijn met hun reisgenoten Bianca en Gert-Jan dan met haar. Als ze in de dagen die volgen ook veel tijd met zijn vieren doorbrengen, krijgt Lotte het gevoel dat Frank steeds verder van haar afdrijft. Heeft ze zich in hem vergist, of speelt er iets anders?







Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie KarinP op 10 december 2021:

Noortje Brink is geboren in 1978 en woont met haar partner en kinderen in Nijmegen. Brink houdt van het lezen en schrijven van thrillers. In 2019 debuteerde zij met het spannende verhaal Hotel van sneeuw en in 2020 en 2021 volgden nog negen spannende verhalen, welke allen uitgebracht zijn in digitale vorm. In Hotel Havana leert de lezer de zwangere Lotte kennen die onderweg is met haar kersverse echtgenoot Frank naar het zonnige Cuba. Ze zijn pasgetrouwd en ondanks dat ze elkaar nog maar zes maanden kennen, weet Lotte dat Frank de man is waar zij oud mee gaat worden. In het vliegtuig begint Frank zich echter vreemd te gedragen en wanneer zij de eerste dagen van hun vakantie meer doorbrengen in het bijzijn van Bianca en Gert-Jan, een stel dat dezelfde reis maakt, gaat Lotte toch twijfelen aan haar huwelijk. En dan is van de een op de andere dag Frank verdwenen.

Brink neemt in Hotel Havana de lezer mee naar Cuba en weet de Cubaanse sferen goed te beschrijven in het verhaal. De lezers die ooit in Havana zijn geweest zullen in hun herinneringen terugkeren naar de mooiste plekken van deze stad, maar de lezer die deze stad nooit heeft bezocht kan zich dankzij Brink een duidelijke voorstelling maken van hoe het leven en de sfeer er daar uit ziet en voelt. Het personage Lotte wordt door Brink goed neergezet: een tot over haar oren verliefde, tikkeltje onzekere en jaloerse vrouw. De lezer kan zich goed inleven in haar personage en op sommige punten in het verhaal zijn de emoties van Lotte zo goed voelbaar alsof de lezer het zelf meemaakt. De andere drie personages worden minder uitvoerig beschreven, maar dat past goed bij de spanning in het verhaal. Frank die sinds de vlucht vreemd gedrag vertoont, Bianca die naar Lotte's mening veel te dicht bij Frank in de buurt wil zijn en Gert-Jan die dat allemaal goed lijkt te keuren. Het verhaal wordt grotendeels vanuit Lotte verteld, later ook vanuit het perspectief van Bianca. En tussendoor zijn er fragmenten van iemand die het gevoel heeft opgesloten te zitten in een doodskist, wat de lezer triggert om door te lezen. Brink bouwt de spanning langzaam op. Het eerste deel van het verhaal kabbelt een beetje voort, maar daarin weet zij goed de sfeer neer te zetten. In het tweede deel, waarin Frank verdwenen is, komt de spanning in een razend tempo op stoom. Al snel volgen de gebeurtenissen elkaar snel op en is daar plots het einde van het verhaal. 

Hotel Havana is een relatief kort verhaal, waardoor het logisch is dat er op een gegeven moment flink vaart in het verhaal komt. Toch had Brink hier meer de tijd voor kunnen nemen om de spanning wat langer vast te houden en de lezer langer te laten genieten van een reis door Cuba. Hoewel het geen hoogstandje is, kan de lezer zich prima een paar uur vermaken met dit verhaal en is Brink toch wel in het rijtje van Suzanne Vermeer, Kiki van Dijk en Nathalie Pagie te plaatsen. 

In Hotel Havana neemt Brink haar lezers mee op reis naar Cubaanse sferen. Wat als een sprookje begon voor de pasgetrouwde Lotte, lijkt in Havana als een nachtmerrie te eindigen. Een heerlijk spannend verhaal voor een druilerige zondagmiddag.

Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Op het spel

Op het spel
Karen Rose

Moordende hitte

Moordende hitte
Sophie Wester

Wintereiland

Wintereiland
Katrine Engberg

Sterftij

Sterftij
S.K. Tremayne

Niemand zeggen

Niemand zeggen
M.J. Arlidge
(Midprice)

Koraalrif

Koraalrif
Suzanne Vermeer

Vind mij

Vind mij
Alafair Burke

Deadline

Deadline
Carmen Prins

Verwachting

Verwachting
J.D. Robb

Website Security Test