De Rouwbrief
Sanne ter Zee

De Rouwbrief

bolcom.png
Geen Bol.com info aanwezig.



ISBN: 9789090351292

Uitgever: Sanne ter Zee

Verschenen: 2021

Pagina's: 276

Overige edities:

9789090355849
E-book


Omschrijving:
Twee weken na de dood van haar man ontvangt Inge Mulder een bos bloemen van een anonieme afzender. Wanneer er meer cadeaus volgen en de politie ontdekt dat ze vanuit haar tuin is bespioneerd, gaat ze samen met haar zoon Robbert op onderzoek uit. Maar als Robbert onverwachts een gewetenloze moordenaar op het spoor komt, is hij zijn leven niet meer zeker. Kan hij zijn moeder op tijd waarschuwen? 
Voor de fans van Suzanne Vermeer en Linda van Rijn.






Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Wendy Wenning op 8 september 2023:

Sanne Ter Zee is werkzaam in een ziekenhuis en was daarnaast jarenlang redacteur bij een krant en een medisch tijdschrift. Ze is verslaafd aan schrijven, zoute drop, strandwandelingen en Scandinavië. De Rouwbrief is haar debuutthriller en hiermee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. 

Een aantal weken na het overlijden van haar man ontvangt Inge bloemen van een anonieme afzender. Daarna ontvangt ze meerdere cadeaus maar het blijft onbekend wie dit naar haar stuurt. Als er op een nacht ingebroken wordt en de politie onderzoek komt doen, ontdekken ze dat iemand haar in de gaten houdt. Samen met haar zoon Robbert probeert ze erachter te komen wie deze persoon is. Als Robbert dan volkomen onverwacht op het spoor komt van een nietsontziende moordenaar, komt zijn leven in gevaar. Lukt het hem nog om zijn moeder op tijd te waarschuwen? 

De Rouwbrief is verdeeld in vier delen. Deel 1 verhaalt vanuit het perspectief van Inge, deel 2 vanuit Robbert, deel 3 vanuit Chris en deel 4 is de definitieve afronding van het geheel. Opvallend zijn de superkorte hoofdstukken, wat maakt dat er gelijk een vlot tempo aanwezig is.  Drie personages hebben hun eigen verhaallijn en de auteur geeft ze hierin een gedegen uitwerking. Geen overmatige details, maar wel meer dan voldoende voor wat belangrijk is voor het verhaal. Inge krijgt na het overlijden van haar man veel hulp van Lars. Maar dan komt Chris weer in haar leven, Chris die ze nog van vroeger kent. En het leven lijkt haar weer langzaam toe te lachen, of ziet ze de dingen verkeerd?
De eenvoudige en daardoor zeer toegankelijke schrijfstijl laten het boek makkelijk lezen. Samen met de korte hoofdstukken en het vlotte tempo is dit zo'n boek dat in een paar uurtjes uit te lezen is. Wat mist bij de superkorte hoofdstukken zijn meerdere cliffhangers om hiermee de spanning wat meer op te voeren. Er komen in het boek gebeurtenissen voor die wel erg toevallig zijn en daarom ook al misschien het een en ander verklappen. Het geeft in ieder geval al een bepaald gevoel bij personages en de pijlen worden dan ook als snel een kant opgericht. Al lijkt het soms ook een dwaalspoor te zijn waardoor men zich toch blijft afvragen wie die stalker nu is en wat de motieven zijn. Het verhaal an sich wordt  keurig afgerond, maar toch blijft er nog een lijntje open die eventueel een vervolg zou kunnen krijgen. 

Voor een debuut is De Rouwbrief een mooi begin, en deze maakt zeker benieuwd naar een volgend boek van deze auteur. 

Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
De hel

De hel
Carmen Mola

Bonuskind

Bonuskind
Saskia Noort
(Pocket)

Wie zint op wraak

Wie zint op wraak
Bo Svernström
(Pocket)

Molotov cocktail

Molotov cocktail
De Moordwijven
(E-book)

In haar voetsporen

In haar voetsporen
Anna E. Wahlgren

Levenslang

Levenslang
A.K. Turner

De belofte

De belofte
Merel Disselkoen

Zout water

Zout water
Annemie Marnef

Het schriftje

Het schriftje
Roelie Bouwmeester-Wijngaard

Vergeten verleden

Vergeten verleden
Angela Marsons

Website Security Test