Sleutel 17
Marc Raabe

Sleutel 17

bolcom.pngPrijs: € 15,00
Op voorraad. Voor 23:00 uur besteld, morgen in huis



ISBN: 9789400514010

Uitgever: A.W. Bruna Uitgevers

Verschenen: 2021

Pagina's: 448

Overige edities:

9789044933062
E-book


Omschrijving:
In de koepel van de Dom van Berlijn hangt een gruwelijk toegetakeld, bebloed lichaam. Met haar gespreide armen lijkt ze op een zwarte engel. Het is de prominente geestelijke dr. Brigitte Riss. Om haar hals draagt ze een mysterieuze sleutel waarop het cijfer 17 staat.
Rechercheur Tom Babylon heeft een persoonlijk belang bij de zaak: jaren geleden verdween zijn zusje Viola met precies deze sleutel.
Zijn ongebruikelijke aanpak van de zaak strijkt psychologe Sita Johanns, die iets te veel vragen stelt, tegen de haren in.
Wie heeft er meer te verbergen: Tom of de moordenaar?

Een bloedspannende, filmisch geschreven pageturner met voor de liefhebbers van Karin Slaughter en M.J. Arlidge.



Extra informatie:
- Tom Babylon 1





Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Nynke Koenen op 24 maart 2022:

Marc Raabe is in Duitsland geen onbekende thrillerschrijver. Voorafgaand aan Sleutel 17 zijn er al drie eerdere thrillers onder zijn naam verschenen. In deze nieuwe serie zijn inmiddels drie delen uitgegeven die in Duitsland enorm populair zijn. Met Sleutel 17 doet Marc Raabe de aftrap voor een serie over rechercheur Tom Babylon. Ook psychologe Sita Johanns wordt geïntroduceerd. Beide personages hebben voldoende in zich voor een serie. In hun verleden zijn er zaken gebeurd die ook nu nog invloed hebben. Voor wat betreft Tom gaat dit om de vermissing van zijn zusje. Deze verhaallijn speelt een grote rol in Sleutel 17. Wat het verhaal is achter de littekens van Sita blijft onduidelijk, maar dat zal vast in een volgend deel uit de doeken worden gedaan. Bij het ontwikkelen van een verhaallijn denkt Marc Raabe na over de jeugd van zijn personages en hoe dit hun gevormd heeft. In de serie rondom Tom Babylon lijken gebeurtenissen uit zijn jeugd en die van Sita Johanns een rode draad te gaan worden. De geschiedenis van Oost-Duitsland is mooi verweven in het verhaal. Duidelijk is dat deze geschiedenis zijn sporen heeft achtergelaten en ook in het heden nog steeds een rol speelt. Marc Raabe heeft dit aan den lijve ondervonden. Hij groeide met zijn ouders op in West-Duitsland terwijl de rest van de familie in Oost-Duitsland woonde. 

Sleutel 17 draait letterlijk om een sleutel met het cijfer 17. Een vrouw wordt dood gevonden in de Dom in Berlijn met een sleutel om haar nek met het cijfer 17. Tom kent de vrouw en herkent ook een dergelijke sleutel uit zijn jeugd. Via flashbacks wordt teruggegaan naar de jeugd van Tom, de vermissing van zijn zusje en wat dit alles te maken heeft met sleutel 17. In het heden vinden nog meer gruwelijkheden plaats en raakt Tom steeds meer persoonlijk betrokken bij de zaak. 

Minpunt aan Sleutel 17 is de ingewikkelde plot. Er zijn zoveel verschillende verhaallijnen in heden en verleden. De auteur doet een dappere poging om deze verhaallijnen allemaal samen te brengen op de laatste bladzijden. Hij neemt hier uitgebreid de tijd voor, maar toch blijft het ingewikkeld en dat maakt dat de lezer het boek toch met een wat ontevreden gevoel sluit. Voor wat betreft de vraag of Sleutel 17 wel een echte vrouwenthriller is, krijgt dit boek het voordeel van de twijfel. In deze psychologische thriller wordt uitgebreid aandacht besteed aan de opbouw van de personages en ook hoofdpersonage Sita is te interessant om een volgend deel ongelezen te laten.

Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Flamingo Beach

Flamingo Beach
Suzanne Vermeer

Vlucht

Vlucht
Anja Feliers

Huizenruil

Huizenruil
Stefan Ahnhem

De kliniek

De kliniek
Helen Fields

X

X
Pascal Engman

Ardeche

Ardeche
Linda van Rijn

De moord op de tennisbaan

De moord op de tennisbaan
Liesbeth van Kempen
(E-book)

Alleen de kat weet het

Alleen de kat weet het
Noortje van der Heijden

Help me

Help me
Ilse Ruijters

De bigamist

De bigamist
Rona Halsall

Website Security Test