De hoofdrol
Janice Hallett

De hoofdrol


logo_bookspot_120x90_2018
Geen Bookspotinfo aanwezig.



ISBN: 9789401618649

Uitgever: Xander Uitgevers

Verschenen: 2022

Categorie: Detectiveroman

Overige edities:

9789401618410
E-book


Omschrijving:

Een verbluffend slimme, moderne Agatha Christie, een ingenieuze puzzelthriller, en perfect voor fans van Wie is de Mol? Deze detective bestaat uit de e-mails, berichten en brieven van de leden van de Fairway Players-toneelgroep. Een van hen is inmiddels dood, een ander zit in de gevangenis. Maar is dat wel de schuldige? De echte moordenaar heeft zichzelf allang verraden, en het antwoord ligt verscholen in de tekst.

 

 







Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Saskia Imbert op 16 februari 2023:

Dit debuut van de Britse Janice Hallett viel in haar thuisland meteen in de prijzen. De hoofdrol is een speels en origineel verhaal dat de lezer mee aan het speuren zet. Roderick Tenner, advocaat van de verdachte, laat zijn dossier door twee assistentes, Femi en Charlotte, lezen. Aan de hand van e-mails, brieven, berichtjes en politieverslagen proberen ze uit te zoeken wie er, schuldig of onschuldig, in de gevangenis zit en wie er vermoord is. Het hele gebeuren draait rond The Fairway Players toneelgroep. Heeft deze zaak iets te maken met de crowdfunding voor Poppy die een hersentumor heeft? Door verkeerde transacties en oplichting loopt de inzameling namelijk niet zoals gepland. Of is er jaloezie in het spel? Er azen verschillende leden op die mooie hoofdrol in het nieuwe stuk. Misschien hebben de pesterijen op het werk er iets mee te maken, of hebben de twee nieuwkomers iets te verbergen. 

De vele personages, een vijftiental, komen in het begin een beetje overweldigend over. Maar vooraan in het boek staat een mooi overzicht. Ook door de schrijfstijl van Janice Hallett raakt de lezer al snel bekend met iedereen. De auteur geeft iedereen een eigen stem en typische karaktertrekjes. Knap gedaan! Als lezer heb je steeds veel vragen. Welke passages zijn er wel of niet van belang? Het duurt best lang voor het slachtoffer en de verdachte bekend worden gemaakt, maar ondertussen wordt er wel een zeer duidelijk beeld van iedereen geschetst. De assistenten Femi en Charlotte overleggen tussendoor ook en delen zo hun bevindingen. Dit vormt steeds een korte samenvatting van de voorbije berichten. De hoofdrol leest als een heerlijke soap. Kleine leugentjes, ergernissen, beschuldigingen, wraakgevoelens en irritaies: iedereen heeft zo zijn eigen problemen en dat voelt zeer menselijk aan. Er gebeurt zoveel dat het soms een klein beetje hilarisch wordt. Hoewel het verhaal veel afwisseling bevat, vervalt het toch ook in herhaling. 

Voor de lezers die eens een nieuwe en originele opzet willen, de samenraapsels van berichtjes en verslagen, is De hoofdrol zeker een aanrader. Een vermakelijk verhaal dat perfect binnen het genre cosy crime past.

Bezoekersreacties:



Silvie Klokgieter (37) op 3 december 2022:
De detective, De hoofdrol van Janice Hallett is een ingenieuze puzzelthriller voor fans van Agatha Christie en Wie is de mol?. In dit dossier vind je de stukken over de schokkende gebeurtenissen rondom The Fairway Players-toneelgroep, en over de dood van een van hun leden. Er zit op dit moment iemand vast voor de moord, maar het lijkt erop dat deze persoon onschuldig is, en dat een aantal duistere geheimen nog niet is onthuld. De moordenaar heeft zichzelf verraden: ergens in deze berg e-mails, berichten en brieven bevindt zich de sleutel tot de oplossing van deze zaak. Misschien wel in de informatie over de benefietavond voor de levensreddende behandeling van kleine Poppy (en de vraag of het opgehaalde geld eigenlijk wel op de goede plek terecht is gekomen), in de e-mails van de leden van de toneelvereniging over twee geheimzinnige nieuwkomers, of zelfs in de correspondentie over de felle strijd om de hoofdrol. Het is duidelijk dat diverse leden iets te verbergen hebben... 'De Hoofdrol' heeft een heel apart concept. Het boek bestaat namelijk alleen maar uit e-mails en berichten, het is dus geen 'gewoon' verhaal. Bijna vooraan in het boek heb je een lijst met alle personages (en dat zijn er behoorlijk veel). Ik had dan in het begin ook even wat moeite om deze allemaal uit elkaar te houden. Het idee van dit verhaal is leuk, want je moet uitzoeken wie de moordenaar is. Echter vond ik deze manier van schrijven toch behoorlijk onduidelijk. De tig mailtjes die geschreven zijn, de vele personages. En daarbij komt ook nog dat het behoorlijk lang duurt voordat er wat spanning komt... Ik denk niet dat dit boek een succes voor mij was, maar dat betekent niet dat het idee natuurlijk erg uniek is! Als je van puzzelen houdt dan is dit zeker een aanrader, maar ik geef toch de voorkeur aan een 'gewoon' geschreven verhaal. Ik wil @xanderuitgevers heel erg bedanken voor dit recensie-exemplaar! Beoordeling: 3,0 ⭐️
Oordeel:

Pas verschenen >
Einde verhaal

Einde verhaal
A.J. Finn

Verlossing

Verlossing
J.D. Robb

Belofte

Belofte
J.D. Robb

Slangenvel

Slangenvel
Marja Boomstra

De bloedverwant

De bloedverwant
Rianne Meijburg
(E-book)

De rode stukken

De rode stukken
Maggie Nelson

Wie het eerst liegt

Wie het eerst liegt
Ashley Elston

Wraak

Wraak
Charlotte Link

Website Security Test