Stormachtig Berlijn
Evi Dekker

Stormachtig Berlijn

bolcom.pngPrijs: 15.99

logo_bookspot_120x90_2018Prijs: 15.99



ISBN: 9789402708974

Uitgever: HarperCollins

Verschenen: 2021

Pagina's: 320

Overige edities:

9789402762990
E-book


Omschrijving:
Heerlijke vakantiethriller met spannende setting in herfstig Berlijn, voor fans van Suzanne Vermeer en Linda van Rijn. Suzanne begint steeds meer naam te maken als grensverleggend interieurontwerper. Haar inspiratie haalt ze uit het bruisende Berlijn, waar ze minstens eens per maand komt om indrukken op te doen. 's Nachts gaat ze er helemaal los in de clubs, waar iedereen haar kent als Zoë. Jarenlang weet ze haar twee levens gescheiden te houden. Totdat ze aan de bar van de Berghain, haar favoriete club, door een man bij haar echte naam wordt aangesproken. Hij blijkt akelig veel van haar te weten en maakt al snel duidelijk wat hij wil: haar bedrijf overnemen, met haar erbij. Suzanne moet vechten voor haar onafhankelijkheid, want deze tegenstander is meedogenloos...






Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Jaimy op 17 december 2021:

Na Zomers Madrid liet Evi Dekker, die schrijft onder een pseudoniem, haar lezers niet lang wachten. Stormachtig Berlijn is haar tweede thriller. Ook in dit verhaal staat er weer een buitenlandse stad centraal, dat onder andere lezers van Suzanne Vermeer en Linda van Rijn zeker zullen kunnen waarderen.

Suzanne timmert hard aan de weg met haar succesvolle zaak Indisign, dat op geheel eigen wijze de interieurs ontwerpt. Haar leven draait om haar zaak en de enige uitspatting die ze zich gunt, is haar maandelijkse uitje naar Berlijn. Suzanne heeft deze levens altijd strikt gescheiden weten te houden, totdat ze in een van haar favoriete nachtclubs wordt aangesproken door een man die geïnteresseerd is in haar bedrijf. Wat begint als een vleiende vraag tot overname, dreigt al gauw helemaal uit de hand te lopen.

Stormachtig Berlijn is een verhaal dat direct aantrekt. De vraag waarom Suzanne Berlijn en haar leven thuis zo krampachtig gescheiden wil houden, doemt meteen op. Het geeft het verhaal een mysterieus tintje, zeker als duidelijk wordt dat ze in Berlijn ook bekend staat onder een andere naam. Ook thuis is er niet echt hoogte van Suzanne te krijgen. Ze zit met hart en ziel in haar zaak, maar lijkt op persoonlijk vlak wat moeite te hebben. De relatie met haar ouders is getroebleerd en ook met haar collega en vriend Niels weet ze niet altijd correct om te gaan. De enige vriendschappen die ze heeft opgebouwd bevinden zich in Berlijn, maar ook daar voelt ze zich niet meer op haar gemak als ze er lastig gevallen wordt door haar tegenstander. De gewilde overname van Indisign is de rode draad in dit verhaal. Al gauw is duidelijk dat de concurrent geen spelletjes speelt, maar van een hardhandige aanpak houdt. Het zorgt ervoor dat Suzanne zich constant opgejaagd voelt, wat als lezer ook goed te voelen is. De spanning blijft borrelen en de angst en onrust stapelen zich op. Er lijkt geen enkele uitweg meer mogelijk tegen de criminele praktijken van haar concurrent en Suzanne staat op het punt van opgeven. 

Hoewel de setting en de plot goed bedacht zijn en een originele tint hebben, is het niet heel diep uitgewerkt. Waar in Zomers Madrid de plot heel diep ging maar de connectie met de personages wat minder was, is het in Stormachtig Berlijn omgedraaid. Het leest lekker weg en heeft een onderhuidse spanning, maar de plot mist diepgang wat een beetje afdoet aan de rest van het spannende en vlotte verhaal.

Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Sterrenstof

Sterrenstof
Martine Kamphuis
(E-book)

Obsessie

Obsessie
Jet van Vuuren

Jager in de nacht

Jager in de nacht
Chris Carter

Op het spel

Op het spel
Karen Rose

Moordende hitte

Moordende hitte
Sophie Wester

Wintereiland

Wintereiland
Katrine Engberg

Sterftij

Sterftij
S.K. Tremayne

Niemand zeggen

Niemand zeggen
M.J. Arlidge
(Midprice)

Website Security Test