De bloemist (Ebook)
C.L. Pattison

De bloemist

bolcom.pngPrijs: € 12,99
Direct beschikbaar



ISBN: 9789402770926

Uitgever: HarperCollins

Editie: E-book

Overige edities:

9789402714470
2024


Omschrijving:
Geweldige psychologische thriller voor de lezers van Freida McFadden en B.A. Paris.

Amy Mackenzies leven gaat haar voor de wind. Haar bedrijf in bloemsierkunst floreert en ze heeft een bestand van vermogende klanten, onder wie twee wel heel glamoureuze: de architect James Elliott en zijn mooie vrouw Eleanor. Maar hoezeer ze ook probeert om deel uit te maken van hun wereld, Amy wordt nooit echt geaccepteerd.

Tot ze door het stel wordt ingehuurd om de bloemen te verzorgen voor een groot feest. Eindelijk krijgt ze de kans om het leven te leiden waar ze altijd van heeft gedroomd. Wanneer een van de gasten dood wordt aangetroffen, kijkt iedereen echter direct naar Amy. De bloemist moet vechten om haar naam te zuiveren en ontdekt daarbij een nieuwe kant van de Elliotts.

Maar Amy zelf verbergt een nog groter geheim. En tegen de tijd dat ze zich realiseert dat het verleden haar heeft ingehaald, is het misschien al te laat…






Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Charissa Bhugwandass op 18 april 2024:

Claudia Pattison, die schrijft onder de naam C.L. Pattison, was jarenlang entertainmentjournalist waaronder ze onder andere beroemdheden als Madonna, Cher, Michael Flatley en bekende voetballers heeft geïnterviewd. Nadat ze eerst al het vak van journalist achter zich had gelaten voor een carrière bij de politie van Hampshire op het platteland van Engeland, is ze in 2019 begonnen met het schrijven van psychologische thrillers. De bloemist is het eerste boek van haar dat in het Nederlands vertaald is en waarmee haar internationale doorbraak is ontstaan. 

Londen, de welvarendheid willen de welgestelde, rijke bewoners van de stad ook tonen naar de buitenwereld en Amy Mackenzie profiteert daarvan met haar bloemenzaak Darling Buds. Ze runt namelijk geen traditionele bloemenzaak, maar haar werk floreert in de bloemsierkunst. Vermogende klanten huren haar regelmatig in om bloemen tot leven te wekken in een waar kunstwerk. Zo ook de architect James Elliott en zijn vrouw Eleanor. Amy wil het liefst onderdeel worden van hun wereld, maar echt geaccepteerd wordt ze niet. Met het organiseren van het feest voor Eleanors zus Izzie hoopt ze toch haar slag te slaan. Vooral als er een vriendschap lijkt te ontstaan tussen haar en Izzie. Tot Izzie dood wordt aangetroffen op het feest en iedereen naar Amy naar wijst. Geheimen uit Amys verleden lijken haar in te halen en zorgen ervoor dat ze moet vechten om haar naam te zuiveren, terwijl langzaam het web om haar heen lijkt te sluiten. 

De bloemist start met een prangende proloog, waarna Pattison de lezer mee terug de tijd in neemt. De tijdspanne van het verhaal betreft een aantal maanden en wisselt tussen het heden en verleden. Langzaam leert de lezer op deze manier Amy als persoon kennen, waarbij de gebeurtenissen van drie maanden eerder helderheid bieden over het geheim dat zij al jaren met zich meedraagt. Getuigenverklaringen en politieverhoren breken het uit de doeken doen van de waarheid op. Pattison laat de hoofdpersonages op die manier onderdeel zijn van een gewaagd spel en bouwt zo de spanning op. 

Het grotendeel van het verhaal wordt chronologisch verteld, waardoor voor de lezer als enige nog de vraag overblijft wie een stapje voorblijft op de ander in de zoektocht naar de waarheid. Een mooie toevoeging daarbij is dat Pattison dit doet met een beeldende schrijfstijl waarbij gebruik wordt gemaakt van heerlijke woordtoespelingen rondom bloemen. Zo verpakt Pattison een centraal thema in zowel de uitwerking van de cover, plot en schrijfstijl. Elke bloem verliest uiteindelijk haar geur en kleur, zo komt ook aan deze spannende psychologische thriller een eind met voor de lezer nog een behoorlijke verrassing in petto in de uiteindelijke dader. Waardoor de lezer onverbloemd als waarheid kan aannemen dat De bloemist een aanrader is om te lezen wanneer de boeken van McFadden en B.A. Paris in smaak zijn gevallen.

Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
De nomade

De nomade
Anya Niewierra

Het spel

Het spel
J.D. Barker

De erfgenamen

De erfgenamen
A.C. Porter

Zwijgen is bitter

Zwijgen is bitter
Sofie Delporte

Of anders...

Of anders...
Tamara Geraeds
(E-book)

De nacht reist alleen

De nacht reist alleen
rjan Karlsson

Het proces

Het proces
David Baldacci

Wie zwijgt stemt toe

Wie zwijgt stemt toe
Mattias Edvardsson

Website Security Test