Victoriaanse detective 4 - Mary Copeland
Robbert Jan Swiers

Victoriaanse detective 4 -   Mary Copeland

bolcom.pngPrijs: 19.95

logo_bookspot_120x90_2018Prijs: 19.95



ISBN: 9789464247657

Uitgever: Aspekt

Verschenen: 2021

Pagina's: 286


Omschrijving:
Mary Copeland - Victoriaanse detective, deel 4 iseen verhalenbundel met vier verhalen van de vrouwelijke detective die in het laatste decennium van de negentiende eeuw actief is. Mary Copeland, die bij haar oom en tante in het london van de late negentiende eeuw opgroeit en zich ontwikkelt tot een detective van allure, werkt onder meer in opdracht van Scotland Yard en heeft haar eigen team tot haar beschikking. In het eerste verhaal komt Mary in aanraking met een bende die straatkinderen ontvoerd en illegaal naar Canada verscheept. In het tweede deel verhaal wordt haar verloofde Nathaniel Cameron ontvoerd door haar kwelgeest X. In het derde deel verhaal krijgt ze te maken met de diefstal van stukken uit de Hildesheimer Silberfunde en in het vierde met moorden op geestelijken. 






Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Diane op 18 oktober 2021:

Mary is een jonge detective in Londen en zij werkt samen met Scotland Yard. Dit doet ze met haar eigen team dat zij aanstuurt. Vrij bijzonder voor de tijd waarin de verhalen zich afspelen. Mary staat haar mannetje en zou ook qua karakter prima passen in een thriller die zich in deze tijd af zou spelen. Ze is verloofd met Nathaniel maar heeft nog geen bruiloft gepland omdat ze niet wil stoppen met haar werk. Ze heeft ook een aartsvijand die zint op wraak door zaken die in de vorige verhalen zijn gebeurd die voor een stuk spanning volgen. De zaken zijn heel divers, van kinderroof, ontvoering tot diefstal en moorden. 

De opbouw van de bundel is ook echt een opbouw in spanning. Bij het eerste verhaal lijkt het meer een spannende detective. Maar dan aan het einde van het eerste verhaal komt heel plotseling de ontvoering van haar verloofde aan bod waardoor het persoonlijk en spannender wordt. X, een grote misdadiger met een invloedrijke familie doet (weer) zijn intrede en zorgt voor spannende momenten. Vanaf dat moment is het moeilijk om het boek weg te leggen, de beschrijving van de spannende situaties en de personages die een rol spelen is goed gedaan, de lezer kan zich in hen verplaatsen. Door details cursief af te drukken komt ook de lezer die geïnteresseerd is in de geschiedenisfeiten tot haar recht.

De vier verhalen vloeien heel natuurlijk in elkaar over en details uit een eerder verhaal komen later weer terug. Want ze heeft dan wel de dader maar wie zijn de uiteindelijke opdrachtgevers? Daardoor leest het eerder als een geheel boek in plaats van een verhalenbundel. Robbert Jan Swiers maakt tijdens het schrijven gebruik van een oude kaart van Londen, De Bacon Map of London 1890, en historische feiten zoals de ontvoering van weeskinderen om als slaaf verkocht te worden in Canada. Als de locatie zich verplaatst van Londen naar Berlijn blijkt dat de auteur zich daar ook goed in details verdiept heeft. Door de korte terugblikken naar eerdere gebeurtenissen wordt de lezer nieuwsgierig naar de vorige delen maar op zich krijgt de lezer voldoende informatie (mede dankzij het voorwoord en de achterflap) om dit boek los te kunnen lezen. Een mooi boek voor de liefhebbers van Miss Marple, Sherlock Holmes en Hercule Poirot.

IS het een vrouwenthriller? JA!

Mary Copeland is een serie die liefhebbers van vrouwenthrillers aan zal spreken omdat ze haar mannetje staat in een tijd waarin de verhouding tussen mannen en vrouwen anders waren dan nu. Ze is ook niet de enige vrouw in de verhalen, ze werkt ook samen met een aantal pittige vrouwen. De verhalen zijn afwisselend, van spannende detective tot vrouwenthriller en prima geschikt voor een (tv) serie. Het is te hopen dat er nog meer avonturen van deze detective zullen volgen. 



Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Sterrenstof

Sterrenstof
Martine Kamphuis
(E-book)

Obsessie

Obsessie
Jet van Vuuren

Jager in de nacht

Jager in de nacht
Chris Carter

Op het spel

Op het spel
Karen Rose

Moordende hitte

Moordende hitte
Sophie Wester

Wintereiland

Wintereiland
Katrine Engberg

Sterftij

Sterftij
S.K. Tremayne

Niemand zeggen

Niemand zeggen
M.J. Arlidge
(Midprice)

Website Security Test